طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه

 

نحوه طراحی سایت چند زبانه با وردپرس:

سایت چند زبانه وردپرس برای همه انواع سایت ها مانند سایت خبری ضروری است. سایت های خبری معمولاً انواع مختلفی از اخبار را به صورت روزانه منتشر می کنند.

اگر این سایت ها محتوای خود را فقط به یک زبان منتشر کنند، قطعا بازدیدکنندگان کمتری خواهند داشت، اما اگر همان سایت به چندین زبان مختلف مانند انگلیسی، عربی، فرانسوی و… تولید محتوا کند موفق خواهد شد و بازدیدکنندگان زیادی از کشورهای مختلف دارند. وارد سایت خواهد شد.

طراحی سایت چند زبانه وردپرس علاوه بر جذب مخاطبان زیاد می تواند تاثیر مثبت و قابل توجهی در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو داشته باشد. یا سئو در نتیجه این عامل می تواند باعث افزایش فروش محصولات و معرفی بهتر خدمات شما شود.

آیا طراحی سایت چند زبانه دشوار است؟

طراحی سایت چند زبانه کار دشواری به نظر می رسد اما با استفاده از ابزارها و پلاگین های مختلف Did به راحتی قابل انجام است. برای ترجمه یک سایت ابتدا باید نحوه ترجمه را بدانید تا بتوانید بر اساس آن افزونه مناسب را انتخاب کنید.

معمولا طراحی سایت چند زبانه طبق مراحل زیر انجام می شود:

 • ابتدا یک نسخه جداگانه از هر مقاله یا تب برای هر زبان ایجاد کنید، سپس شروع به ترجمه پلاگین ها و پوسته ها به زبان کنید و در نهایت ترجمه ها را به هم پیوند دهید.
 • هر پست را پس از ترجمه در همان پست ذخیره کنید.
 • ترجمه ها را در برگه ایجاد شده مدیریت کنید.
 • می توانید از خدماتی استفاده کنید که ترجمه خودکار را نیز ارائه می دهند.
 • از شبکه چند سایتی وردپرس استفاده کنید و به هر سایتی در مجموعه یک زبان بدهید سپس وب سایت مورد نظر را برای زبان مورد نظر انتخاب کنید.
 • در نهایت، وب‌سایت‌ها را کاملاً مجزا (به‌عنوان زیر دامنه یا به‌عنوان دامنه‌های مجزا) ایجاد کنید و آنها را از طریق طرح‌بندی به یکدیگر پیوند دهید.

روش های طراحی وب سایت چند زبانه با وردپرس:

معمولاً می توانید سایت وردپرس خود را به سه روش ترجمه کنید.

 • روش دستی: در این روش کار ترجمه سایت خود را به یک مترجم حرفه ای محول می کنید.
 • روش خودکار: در این روش از خدمات ترجمه خودکار استفاده می کنید.
 • روش ترکیبی: در این روش شما از خدمات ترجمه خودکار استفاده می کنید اما برای بررسی دقیق تر ترجمه شما توسط متخصص بررسی می شود.

معرفی افزونه های طراحی سایت چند زبانه ایجاد سایت وردپرس:

چندین افزونه برای ترجمه سایت وردپرسی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. بنابراین لازم است قبل از انتخاب ویژگی های آنها را به دقت بررسی کنید، زیرا نمی توانید برای مدتی از افزونه استفاده کنید و سپس آن را تغییر دهید.

در اینجا بهترین و محبوب ترین افزونه ها آمده است:

 • افزونه wpml

معروف ترین و محبوب ترین افزونه برای ترجمه و چند زبانه بودن سایت وردپرس، افزونه wpml است و دلیل محبوبیت آن نیز به روز رسانی مداوم آن است.

این افزونه به شما امکان ترجمه دستی محتوای سایت را می دهد و قابلیت ترجمه خودکار را ندارد. علاوه بر ترجمه دستی، این افزونه به شما این امکان را می دهد که کاربران را به عنوان مترجم برای انجام کار ترجمه برای سایت خود تعریف کنید و همچنین می توانید این افزونه را با خدمات ترجمه رایگان همگام سازی کنید.

 • پلاگین polylang

یکی دیگر از افزونه های محبوب برای طراحی سایت چند زبانه وردپرس، افزونه polylang است. این افزونه در دو نسخه رایگان و پریمیوم موجود است و به شما امکان می دهد محتوای سایت خود را به صورت دستی ترجمه کنید. Polylang را می توان با افزونه ها ادغام کرد تا یک سیستم مدیریت پیشرفته را در اختیار شما قرار دهد که به شما امکان می دهد با کمک خدمات حرفه ای ترجمه خودکار، دستی و ترجمه کنید.

 • افزونه weglot

این افزونه طراحی سایت چند زبانه با افزونه های فوق بسیار متفاوت است و همچنین عملکرد متفاوتی دارد. تمرکز اصلی این افزونه بر روی ترجمه خودکار است و از رابط کاربری ابری برای مدیریت ترجمه ها استفاده می کند.

نحوه ترجمه در افزونه weglot به این صورت است که پس از نصب افزونه سایت شما را به صورت خودکار ترجمه می کند و این کار در مدت زمان بسیار کوتاهی قابل انجام است. پس از ترجمه خودکار، این افزونه به شما امکان ویرایش این محتوا را می دهد.

برای اطلاعات بیشتر، لطفاً با شماره تماس 02166600504  تماس حاصل فرمایید.