هاست سئو

هاست سئو

اگر به مطالب مرتبط با نحوه سئو سایت در اینترنت نگاه کنید، اغلب به تولید محتوای ارزشمند، بک لینک، تولید محتوای ویدیویی، پادکست و غیره اشاره می کنند. اما عامل مهمی که مورد غفلت قرار می گیرد و تاثیر زیادی در سئو سایت دارد.

انتخاب خدمات هاست مناسب و مطمئن است. انتخاب سرویس های هاست سئوی مناسب و قدرتمند باعث کاهش خطاهای سرور می شود که این امر باعث کاهش خروج کاربران از سایت می شود. بنابراین انتخاب بهترین شرکت هاستینگ و طرح هاست مناسب موضوع بسیار مهمی است. همچنین شرکت خدمات میزبانی وب با اقدام علیه هاست شما سئوی سایت را بهبود می بخشد. بنابراین سئو مجموعه ای از اقداماتی است که در هاست حرفه ای شما انجام می شود تا ارتباط آن را برای بهینه سازی وب سایت شما در موتورهای جستجو به حداکثر برسانید.

 

هاست سئو

 

برخی از اقداماتی که لازم است انجام شود، شامل:

  1. بالا نگه داشتن میزان UpTime سرور

Uptime به درصد زمانی که سایت شما آنلاین و در دسترس است، اشاره دارد. این موضوع که سرورهای سایت شما در طول سال کم‌ترین میزان اختلالات را داشته باشند و همیشه در دسترس باشند، بسیار مهم است. هرچه میزان Uptime به ۱۰۰ درصد نزدیک‌تر باشد نشان دهنده این است که کیفیت آن سرویس بهتر است.

قابل ذکر است که UpTime ۱۰۰% وجود ندارد و هیچ شرکتی نمی‌تواند گارانتی کند که هیچ قطعی در طول سال نداشته باشد. زیرا همیشه خرابی اتفاق می افتد. نکته مهم این است که نرخ خرابی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن نگه دارید. در این صورت است که نرخ خرابی روی عملکرد سئو سایت تأثیر منفی نمی گذارد.. معتبرترین شرکت‌ها، UpTime خود را به صورت ۹۹.۹۹% بیان می‌کنند. که تقریباً معادل ۱.۴۴ دقیقه از خرابی روزانه و ۸.۸ ساعت در سال است.

  1. محل سرور

مکان سرور بر روی سرعت دسترسی کاربران به سایت تاثیرگذار است و هر چقدر نزدیک‌تر باشد، سرعت بالاتری دارد. سرعت سایت یکی از مهم‌ترین فاکتورها در کاهش نرخ پرش می‌باشد.

البته توجه به این نکته هم مهم است که سرورها باید سریع بوده و شرکت میزبانی وب با استفاده از CDN عملکرد را بهبود دهد.

CDN  یا شبکه توزیع محتوا با در اختیار داشتن سرورهای مختلف در اکثر کشورهای جهان با کاهش فاصله فیزیکی کاربر تا هاست شما باعث افزایش سرعت سایت می‌شود.

  1. پشتیبان گیری خودکار

یک امتیاز قابل توجه دیگر که قبل از آن باید توجه کرد بک آپ گیری منظم توسط خود سرویس دهنده است. گرفتن بک آپ از سایت یکی از مهم‌ترین فاکتورها است و در صورتی که مشکلی برای سایت پیش بیاید بتوانید به سرعت آن را بازیابی کنید. اکثر سرویس دهندگان هاست با کیفیت به صورت منظم از تمامی سرورها و فایل‌های آن بک آپ گیری روزانه، هفتگی یا ماهیانه دارند.

  1. منابع مجاز سرویس RAM و CPU

هر سایتی برای پاسخ به نیاز کاربران به میزان کافی منابع RAM و CPU نیاز دارد. عموم سرویس دهندگان هاست ارزان، با تعریف تعداد زیادی کاربر بر روی هر سرور، عملا سهم قابل دستیابی سایت یا اپلیکیشن شما را ناچیز می نمایند. هرچند ممکن است در تعریف به شما دسترسی نامحدود داده باشد. که این امر به شدت روی سئو سایت شما تاثیر منفی می‌گذارد.

  1. گواهینامه امنیتی SSL

یکی از فاکتورهای گوگل برای رتبه‌بندی استفاده سایت از پروتکل امن HTTPS و داشتن گواهینامه SSL است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که سرویس میزبانی وب شما از گواهینامه SSL پشتیبانی می کند و سایت خود را به پروتکل امن HTTPS منتقل کنید.

  1. ارائه پلن هاست سئوی چندگانه

با رشد سایت، احتمالا نیاز به تغییر پلن هاست و انتخاب هاست اختصاصی می‌باشد. داشتن چندین نوع پلن هاست برای شرکت ارائه دهنده خدمات هاست یک مزیت حساب می‌شود، زیرا ارتقا سرویس هاست سریع‌تر از تغییر شرکت میزبانی وب صورت می‌گیرد.

میزبانی وب خوب و قابل اعتماد یکی از مواردی است که باید در انتخاب آن دقت داشته باشید. تا با بهینه سازی هاست برای موتورهای جستجو، رتبه خوبی در نتایج گوگل کسب کنید.

برای مشاهده مشخصات پلن‌های میزبانی وب وب مب می‌توانید از صفحه مقایسه پلان‌های هاست بازدید کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

مطالب مرتبط