نگهداری وب سایت

نگهداری وب سایت

نگهداری وب سایت

خدمات نگهداری وب سایت

پس از پایان مرحله طراحی سایت، آنچه اهمیت دارد حفظ وب سایت است. این مجموعه سعی دارد اطلاعات جامعی در مورد خدمات نگهداری و پشتیبانی وب سایت ارائه دهد. خدماتی که تیم وب مب به صورت کاملا حرفه ای در اختیار تمامی مشتریان خود قرار می دهد.

چرا باید سایت خود را حفظ کنید؟

این ذهنیت معمولا در بین صاحبان مشاغل شکل می گیرد که با اجرای پروژه طراحی سایت دیگر نیازی به خدمات فضای مجازی دیگر ندارند. بارگذاری وب سایت در شبکه جهانی وب اولین قدم برای ورود به دنیای دیجیتال است. یک وب سایت مانند هر محصول دیگری مانند خودرو نیاز به نگهداری، تعمیرات، خدمات پس از فروش و … دارد. این مجموعه از خدمات به عنوان خدمات نگهداری وب سایت یا پشتیبانی وب سایت شناخته می شود.

در برخی موارد صاحبان مشاغل به دلیل عدم آشنایی با نگهداری و پشتیبانی وب سایت و برون سپاری پروژه طراحی سایت خود به مبتدیان یا شرکت ها، در مسیر زیر قرار می گیرند. مشکلات زیادی دارند و نه تنها به نتیجه مطلوب نمی رسند، بلکه شاهد از دست رفتن سرمایه خود نیز هستند.

خدمات میزبانی وب چیست؟

لازم به ذکر است یکی از وظایف یک شرکت معتبر طراحی سایت ارائه خدمات نگهداری وب سایت و اطلاعات شفاف به مشتریان در این زمینه می باشد. تا در میان انبوه کلمات و عبارات دنیای دیجیتال سردرگم نشوند و به راحتی بتوانند خدمات مورد نیاز خود را انتخاب کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

نگهداری و پشتیبانی وب سایت دارای بخش های مختلفی است. بنابراین، این قسمت ها باید به درستی از یکدیگر جدا و متمایز شوند. این بخش ها عبارتند از:

 گارانتی، به‌روزآوری پوسته و هسته نرم‌افزار وب سایت، پشتیبانی تلفنی، امکان افزایش امکانات عملکردی وب سایت، به‌روزآوری محتوا، امن‌سازی وب سایت. در ادامه شرح مختصری از هر مورد ارائه شده است.

گارانتی

مدت گارانتی (معمولاً یک سال) در ابتدای قرارداد طراحی سایت بین خریدار و مجری تعیین می شود. بخش گارانتی معمولاً نیاز به توضیح دقیق دارد تا خریدار از تعهدات شرکت تعمیر و نگهداری وب در این زمینه کاملاً آگاه باشد.

پوسته و هسته نرم افزار وب سایت را به روز کنید

بر خلاف بسیاری از برنامه ها و نرم افزارها، نرم افزار وب سایت که شامل پوسته و هسته است، به طور خودکار به روز نمی شود. در نتیجه اجرای خدمات به روز رسانی وب سایت به محض اتمام مرحله طراحی سایت و بارگذاری آن بسیار مهم است. اگر این امر در طول زمان نادیده گرفته شود، وب سایت ارائه شده از استانداردهای همیشه در حال تحول وب منحرف خواهد شد. بنابراین بازگشت به این استانداردها به پول و زمان بسیار بیشتری در آینده نیاز دارد.

پشتیبانی تلفنی

یکی از خدمات پشتیبانی وب سایت است که برای اطمینان خاطر به مدیر سایت و پاسخگویی به سوالات احتمالی (علی رغم جلسات آموزشی توسط تیم وب ) و ارتباط موثر با پشتیبانی سایت طراحی شده است. برای بهبود محتوا و کار با بخش های مختلف وب سایت ضروری است.

امکان افزایش کارایی وب سایت

بیشتر کسب و کارها در طول زمان به دنبال افزودن قابلیت های جدید به وب سایت خود هستند. این می تواند به دلیل توسعه تجارت و ارائه خدمات جدید باشد که باید متعاقباً در وب سایت اعمال شود. یا در مسیر پیشرفت های روزانه دنیای دیجیتال حرکت کنیم.

به روز رسانی محتوای وب سایت

امروزه موضوع محتوای وب سایت یکی از موضوعات مهم و داغ دنیای دیجیتال است. از دو منظر قابل بررسی است. قسمت اول تولید محتوا است که مربوط به خدمات دیجیتال مارکتینگ می باشد. درج و به روز رسانی محتوای مربوط به خدمات نگهداری و پشتیبانی وب سایت. این کار به دو صورت انجام می شود: درون سازمان یا برون سپاری.

امنیت وب سایت

خدمات امنیتی که برای تضمین امنیت وب سایت ارائه می شوند نیز در دسته خدمات نگهداری وب سایت قرار می گیرند. این خدمات شامل اعمال تنظیمات امنیتی است که فواصل زمانی طولانی تری نسبت به سایر سرویس ها می گیرد.

ما راه و رسم حضور در دنیای اینترنتی را می شناسیم. پله ی اول، طراحی سایت و پیاده سازی آن می باشد. اگربه دنبال راهی برای رسیدن به موفقیت در کسب و کارتان هستید، شک نکنید که وب مب می تواند در این راه همراه شما باشد.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات در مورد خدمات پشتیبانی فنی وب سایت، با تیم مشاوره وب مب با شماره 02166600504 تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط