مقالات اینستاگرام

افزایش بازدید استوری اینستاگرام

افزایش بازدید استوری اینستاگرام

ترافیک استوری اینستاگرام را افزایش دهید

استوری در اینستاگرام ثابت کرده است که یک کانال بسیار مفید و محبوب است. با این حال، مدیران صفحات کاری اینستاگرام مدام از خود این سوال را می پرسند: تعداد استوری ها چقدر باید باشد؟ اگر روزانه تعداد زیادی استوری اینستاگرام منتشر کنید، آنها یکی پس از دیگری گروه بندی و نمایش داده می شوند. آیا این زنجیره داستان بر دسترسی تأثیر می گذارد و چه زمانی فالوورها اذیت می شوند؟

طول داستان از نظر آماری تأثیر معناداری بر رفتار و دسترسی کاربر دارد. یافته های زیر به ویژه قابل توجه است:

 • داستان‌های طولانی‌تر نسبت به داستان‌های کوتاه‌تر به دنبال‌کنندگان بیشتری می‌رسند.
 • اکثر کاربران در چند فریم اول یک داستان تصمیم می گیرند که آیا به تماشای آن ادامه دهند یا خیر.
 • نرخ خروج کاربر با هر فریم کاهش می یابد.
 • در پایان یک داستان 20 فریمی، 56 درصد از کاربران هنوز در داستان هستند.
 • داستان های تک فریمی نادر هستند و احتمالاً در پروفایل های کوچکتر و خصوصی تر یافت می شوند.
 • ویدیوها برای داستان های کوتاه و تصاویر برای داستان های طولانی تر بهتر هستند.
 • داستان ها معمولاً گروه بندی می شوند.

طول عمر داستان ها 24 ساعت است. اگر یک پروفایل اینستاگرام چندین استوری در روز پست کند، گروه بندی و پخش می شود و با قدیمی ترین استوری شروع می شود. این منجر به یک داستان بزرگ از چندین فریم می شود. داستان ها دیگر فردی نیستند، بلکه بخشی از یک گروه هستند.

افزایش بازدید استوری اینستاگرام

ترس از دست دادن

در اینستاگرام، کاربر همیشه این امکان را دارد که از مجموعه کامل استوری‌ها صرفنظر کند. این یک تهدید قریب الوقوع برای دسترسی به هر فریم است. پس از خروج از استوری ها، کاربر دیگر فریم ها را تا پایان استوری نمی بیند و محتوای آن ها هرگز به دستشان نمی رسد. به طور متوسط ​​حدود 5 درصد از داستان ها حذف می شوند. در نگاه اول، این یک مقدار پایین قابل قبول به نظر می رسد. با این حال، این میانگین کلی نرخ خروج همه فریم ها است. پس از بررسی بیشتر، جزئیات جالبی وجود دارد.

نرخ خروجی در اولین فریم یک داستان بالاترین است. 8٪ از کاربران اینجا تصمیم می گیرند که نمی خواهند به تماشا ادامه دهند. در فریم دوم نرخ خروج به 3 درصد کاهش می یابد. در واقع، همانطور که کاربر خود را در داستان غوطه ور می کند، به طور فزاینده ای در حال کاهش است. در ابتدا، نتایج غیر قابل تصور به نظر می رسد. ممکن است فکر کنید که با هر فریم اضافی، نرخ خروجی افزایش می یابد، اما کاملا برعکس. کاربرانی که علاقه ای به محتوای استوری ندارند زودتر آن را ترک می کنند و تنها کسانی را رها می کنند که واقعا به داستان اهمیت می دهند و آن را برایشان جالب می دانند.

با این حال، کاهش نرخ خروجی در هر فریم نباید این واقعیت را پنهان کند که داستان های طولانی تر دائماً دنبال کنندگان خود را از دست می دهند. تنها پس از پنج فریم، تنها 80 درصد از کاربرانی که در ابتدای داستان به آنها دسترسی داشتند، همچنان در حال تماشا هستند. پس از 20 فریم، تنها 56 درصد باقی می ماند. نکته مثبت این است که بیش از نیمی از کاربران داستانی را با بیش از 20 فریم به رخ می کشد. بسته به آنچه می خواهید به دست آورید، این نیز می تواند یک ارزش شگفت انگیز باشد.

یک چیز واضح است، هر کسی که می خواهد پیام مهمی را از طریق یک داستان منتقل کند، باید آن را در درجه اول قرار دهد.

ایجاد محتوای جذاب برای استوری و داشتن استراتژی در فرآیند مدیریت صفحه کاری نیاز به زمان و خلاقیت دارد و به عنوان مدیر یک صفحه تجاری در اینستاگرام ممکن است زمان کافی برای مدیریت صحیح صفحه خود نداشته باشید. پکیج های مدیریت صفحات وب فارسی و ادمین حرفه ای، پیج موفق تر و بازدید بیشتر در استوری ها.

نوع داستان تفاوت ایجاد می کند.

تفاوت جالبی در انواع قاب ها وجود دارد. یک داستان می تواند شامل تصاویر یا ویدیوهای جداگانه باشد. به خصوص در ابتدا، ویدیوها بسیار کمتر از بین می روند. از طرف دیگر، هر چه یک داستان طولانی تر شود، بیشتر تغییر می کند. همانطور که تعداد فریم ها افزایش می یابد، کاربران تمایل دارند اگر داستان ها حاوی تصاویر باشند، مردد هستند که درک آن آسان است. از یک طرف، تصاویر تنها 5 ثانیه طول می کشد، در حالی که فیلم ها 15 ثانیه هستند. یک داستان با پنج فریم حاوی تصاویر 25 ثانیه طول می کشد، در حالی که همان داستان با فیلم ها 1:15 دقیقه طول می کشد. از طرفی کاربر در ابتدا آماده است کمی بیشتر به یک ویدیو توجه کند، زیرا برخلاف تصویر ممکن است بعدا اتفاق جالبی بیفتد. این دو اثر دوره های مختلف نرخ تصادف را در زمان های مختلف توضیح می دهند.

افزایش بازدید استوری اینستاگرام

دسترسی در حال افزایش است.

شگفت‌انگیزترین یافته این است که طول داستان با دسترسی به کل داستان مرتبط است. فقط نرخ دسترسی فریم اول مقایسه شد، زیرا از آنجا خود کاربران تصمیم به ترک یا ماندن می‌گیرند. آنها کنترل بسیار کمی روی اولین فریم ارائه شده توسط الگوریتم اینستاگرام دارند.

جدا از پروفایل های بسیار بزرگ، داستانی با فریم های زیاد چیزی فراتر از داستانی با فریم های کمتر است. شروع داستان اگر فریم های بیشتری داشته باشد و کاربر تاثیری روی آن نداشته باشد توسط کاربران بیشتری دیده می شود.

 

داستان‌ها راهی عالی برای اشتراک‌گذاری محتوای طولانی‌تر هستند. نرخ استوری اینستاگرام در روز هیچ تاثیر منفی بر تعداد کاربرانی که به استوری دسترسی دارند ندارد، در واقع برعکس است. با این حال، باید توجه داشت که بسیاری از کاربران داستان را می بندند. بنابراین، داستان ها همیشه باید با مهم ترین یا قانع کننده ترین مطالب شروع شوند.

تعامل با پیج های مشابه در اینستاگرام

تعامل با پیج های مشابه در اینستاگرام

تعامل با صفحات مشابه در اینستاگرام

هیچ شبکه اجتماعی دیگری به اندازه اینستاگرام برای تعامل مناسب نیست و تصاویر یا ویدیوهای با کیفیت بالا و مرتبط اغلب می توانند اولین لایک ها و نظرات خود را در چند ثانیه دریافت کنند.

هر جزئیات کوچکی از پروفایل اینستاگرام شما می تواند به خوبی طراحی شود تا توجه را جلب کند و یک ماشین بازاریابی دیجیتال ایجاد کند. ترفند این است که بدانید چه چیزی واقعا مهم است و چگونه تغییرات لازم را ایجاد کنید.

لایک‌ها و کامنت‌ها نقش بسیار مهمی در اینستاگرام بازی می‌کنند، زیرا هر دو نوع تعامل می‌توانند برای ایجاد فالوورهای بیشتر برای شما به لطف الگوریتم اینستاگرام، که محتوا را با کیفیت درک شده بر اساس نرخ تعامل در اولویت قرار می‌دهد، استفاده شود.

بیایید در مورد چگونگی افزایش تعامل با صفحات مشابه در اینستاگرام صحبت کنیم.

1. به طور منظم، ترجیحا روزانه پست کنید.

اگر هرگز چیزی پست نمی کنید، کسی را درگیر نمی کنید. به طور کلی، حتی بهترین استراتژی محتوای اینستاگرام شکست خواهد خورد مگر اینکه محتوای کافی تولید کنید.

لازم نیست هر روز هزار عکس پست کنید. اگر محتوا از کیفیت بالایی برخوردار باشد معمولا یک عکس کافی است.

کاربران اینستاگرام به دیدن محتوای ارزشمند عادت کرده‌اند، و اگر نگاه دقیق‌تری به حساب‌های کاربری گسترده اینستاگرام بیندازید، متوجه می‌شوید که کیفیت تصویر معمولاً عالی است.

تعامل با پیج های مشابه در اینستاگرام

هر چند وقت یک‌بار تصمیم به انتشار محتوای جدید اینستاگرام می‌گیرید، تصمیم تیم بازاریابی محتوای شما است.

هرگز محتوای سریع را با هزینه کیفیت فقط برای ارائه سهمیه روزانه ایجاد نکنید. یک برنامه منظم و تکراری ایجاد کنید که برای صفحه شما کار کند.

2. زمانی که اکثر کاربران آنلاین هستند، محتوا را ارسال کنید.

اگر زمانی که فالوورهای شما بیدار و متمرکز هستند محتوا را منتشر نکنید، هیچ کس آن را نمی بیند و سریعتر از آن چیزی که می توانید پلک بزنید به صورت دیجیتالی می رود و تمام کار شما را هدر می دهد.

مهم است که محتوای شما به تازگی مشاهده شود زیرا محتوایی که تعامل سریع دریافت می‌کند مرتبط‌تر تلقی می‌شود و بعداً در فیدهای بیشتری ظاهر می‌شود.

بنابراین استراتژی اینستاگرام خود را بسازید تا همیشه زمان مناسبی برای انتشار محتوای خود داشته باشید. با بررسی ابزار تجزیه و تحلیل داخلی اینستاگرام، می توانید به سرعت تعیین کنید که این زمان ها چه زمانی هستند.

3. محتوای محبوب را دوباره ارسال کنید.

به عنوان بخشی از تجزیه و تحلیل خود، باید در نظر بگیرید که کدام محتوا عموماً محبوب ترین است. با مشاهده تعداد لایک ها و کامنت هایی که هر پست ایجاد کرده است، به راحتی می توانید این اطلاعات را پیدا کنید. پست کردن به طور منظم و همزمان یا همزمان تضمین می کند که پایه محکمی برای مقایسه میزان موفقیت خود دارید.

بدون شک، از طریق مقایسه های خود، متوجه خواهید شد که انواع خاصی از محتوا بهتر از سایرین کار می کنند. این دقیقاً همان نوع محتوایی است که باید به طور فزاینده ای منتشر کنید. به این ترتیب می توانید به بالاترین میزان تعامل دست پیدا کنید و در عین حال موقعیت خود را به طور موثر و کارآمد انجام دهید که این یکی دیگر از عواملی است که کاربران اینستاگرام واقعاً از آن استقبال می کنند.

4. از یک هشتگ ویژه برای برند خود استفاده کنید.

برندهای بزرگ و شرکت های بین المللی تنها کسانی نیستند که حق استفاده از هشتگ را دارند. شما همچنین می توانید دقیقاً به همین روش کار کنید! حتی اگر تازه وارد اینستاگرام هستید، کار با هشتگ ها توصیه می شود.

برندسازی با استفاده از هشتگ تضمین می کند که محتوای شما به شما مرتبط است.

5. مشخص کنید که کدام هشتگ ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

در اینستاگرام، مانند سایر شبکه‌ها، محتوای خاصی در مورد موضوعات خاص بیشتر از سایرین در یک دوره زمانی تکرار می‌شود.

هشتگ‌ها نیز اغلب با این محتوا مرتبط می‌شوند، که باعث می‌شود هشتگ‌های فردی به طور گسترده‌تری مورد استفاده قرار گیرند. شما می توانید این هشتگ های خاص را شناسایی کرده و در صورت مرتبط بودن موضوعات با محتوای شما، خودتان از آنها استفاده کنید.

این به شما امکان می دهد به کاربران بیشتری در اینستاگرام دسترسی داشته باشید و همزمان تعامل بیشتری ایجاد کنید. این به این دلیل است که محتوای دارای هشتگ های محبوب در کانون توجه قرار گرفته و توسط کاربران بیشتری دیده می شود که به نوبه خود توزیع کمی گسترده تر است.

تعامل با پیج های مشابه در اینستاگرام

6. با فالوورها و صفحات مشابه خود تعامل داشته باشید.

برای افزایش نرخ تعامل برای محتوای خود باید فعال باشید.

اگر بازخوردی در مورد محتوای خود در قالب نظرات دریافت کردید، باید از مشارکت کننده تشکر کنید. این متن نیازی به جزئیات ندارد، فقط پاسخ خود را ساده و مختصر نگه دارید و از هر کاربری که نظر خود را با شما در میان گذاشته است تشکر کنید. با این حال، پاسخ های خود را تغییر دهید. شما نمی خواهید شبیه یک ربات به نظر برسید!

علاوه بر فالوورهای خود، باید کاربران اینستاگرام که محتوای خوب را به اشتراک می گذارند نیز هدف قرار دهید.

عکس‌های آنها را لایک کنید و نظرات مثبتی در مورد محتوای آنها بنویسید

نتیجه؟ نه تنها صاحبان این محتوا از شما آگاه خواهند شد، بلکه بر افرادی که نظرات این پست ها را می خوانند نیز تأثیر خواهید گذاشت. علاوه بر این، با استفاده از هشتگ های مناسب در نظرات، می توانید شانس دیده شدن خود را افزایش دهید.

7. مطمئن شوید که نمایه شما از کیفیت بالایی برخوردار است.

مانند سایر شبکه های اجتماعی، عکس نمایه شما مانند یک کارت ویزیت عمل می کند. برای انجام این کار، مطمئن شوید که از تصویر یا عکسی استفاده می‌کنید که از نظر بصری از شما یا شرکت شما پشتیبانی می‌کند و به‌طور ایده‌آل با بقیه پروفایل‌های اینستاگرام شما متفاوت است.

بیو اینستاگرام هم همینطور. فضای زیادی ندارید، پس آن را کوتاه، شیرین و دقیق نگه دارید. هدف از اکانت اینستاگرام شما باید مشخص باشد و کاربران بتوانند به راحتی بفهمند که از دنبال کردن شما چه انتظاراتی دارند.

روش های هشتگ گذاری

روش های هشتگ گذاری

هشتگ‌ها

اگر شما یکی از آن کاربرگ های کمتر شناخته شده هستید یا از هشتگ محبوب خود بی اطلاع هستید، آن را از دست ندهید.
ابتدا اجازه دهید نگاهی به برخی از بهترین هشتگ ها بیندازیم. آیا تا به حال به پستی برخورد کرده اید که پر از کلماتی باشد که قبل از # وجود داشته است؟ عجیب به نظر می رسد هرزنامه، اینطور نیست؟
آنها هیچ هدف واقعی ندارند. هشتک کردن هر کلمه ای به امید دسترسی بیشتر نه تنها می تواند خوانایی پست ها را مختل کند، بلکه بر تعامل نیز تاثیر می گذارد. آن را کوتاه و منحصر به فرد نگه دارید
هشتگ های مرتبط با تحقیق
ردیابی هشتگ های استفاده شده
از افزودن فضا خودداری کنید

استفاده نکنید.
از ترکیبی از هشتگ های کم و پرمعنا استفاده کنید.
املای هشتگ های استفاده شده را بررسی کنید.
کاراکترهای # و _ خاص را که فقط استثنا هستند وارد نکنید.

روش های هشتگ گذاری

12 نوع هشتگ برای کسب و کار شما

1. برند شده
همانطور که از نام آن پیداست، منحصراً به یک برند تعلق دارد و منحصر به فرد است. این می تواند یک برند یا یک شعار باشد. برندهای معروف این نوع را به دلیل محبوبیت زیاد نسبت به سایرین ترجیح می دهند. آنها همچنین از هشتگ های مارک دار برای فیلتر کردن محتوای تولید شده توسط کاربران از تعداد زیادی پست استفاده می کنند.
همچنین می‌توانید از یک نام محصول خاص برای این نوع هشتگ استفاده کنید که می‌تواند به شما کمک کند تا هشتگ‌های برند را برای تقسیم‌بندی مناسب و تبلیغ محتوای تولید شده توسط کاربر مرتب کنید. بهترین چیز این است که حتی اگر نام شما هنوز شناخته نشده باشد، قطعاً از شما یک نام معتبر می سازد.
مثال: #Gucci، #Starbucks
2. محبوب
هشتگ های محبوب عمر کوتاهی دارند و ممکن است پس از مدت معینی موثر نباشند. آنها همچنین وابسته به مکان هستند. بنابراین اگر می‌خواهید محتوای خوب را حفظ کنید، مراقب بزرگ‌ترین رویدادهای هفته یا ماه باشید. می دهد. دنبال کنندگان شما می خواهند بدانند که آیا برند شما با روند تفکر آنها مطابقت دارد یا خیر و دلیل دیگری برای اعتماد به شما خواهند داشت.
مثال: #کووید19
3. مکان‌ها
هشتگ‌های مکان بدون شک بهترین راه برای دستیابی به مخاطبان محلی شما هستند. اگر صفحه کوچکی هستید، هشتگ های مکان برای شما ضروری هستند.
استفاده از این نوع هشتگ مزیت دیگری نیز دارد. مشتریان بالقوه شما می توانند بلافاصله به پیشنهادات شما پاسخ دهند و آنها را با آنچه دیگران ارائه می دهند مقایسه کنند. شما قطعا شانس انتخاب آنها را دارید.
مثال: #NYC، #تهران
5. صنعت
اینها برای مخاطبان گسترده تری در صنعت شما عالی هستند. اگر از چنین هشتگ هایی استفاده می کنید، جمعیت شناسی بزرگتر باید به پست های شما مرتبط باشد. شانس تعامل با چنین هشتگ هایی بالاست. بنابراین برای دسترسی منظم و موثر آنها را با هشتگ های دیگر جفت کنید.
مثال: #سفر، #تکنولوژی
7. رویدادها
همانطور که از نام آن پیداست، هشتگ های رویداد محدود به رویداد هستند. می توانید موضوع رویداد را هشتگ کنید یا حتی هدف را برجسته کنید. آمار هشتگ مبتنی بر رویداد اغلب به صورت زنده برای ایجاد تبلیغات برای رویدادهای جاری نمایش داده می شود. مطمئن شوید که از قبل برای هشتگ برنامه ریزی کرده اید.

روش های هشتگ گذاری

8. روز ویژه
هشتگ های روز ویژه برای جشن گرفتن تعطیلات ملی و بین المللی. صرف نظر از نوع کسب و کار ما، جشن گرفتن این رویداد همه ما را متحد می کند.
اگر کمپینی برای تخفیف یا خدمات راه اندازی می کنید، استفاده از هشتگ های روز برای شما معجزه می کند. مردم اغلب به دنبال فروش موضوعی هستند و بیشتر به پیشنهادات شما پاسخ می دهند و حتی خرید می کنند.
مثال: #نوروز، #یلدا
9. عبارات
علیرغم تراکم کم، هشتگ های عبارتی به سرعت اهداف شما را به مخاطب منتقل می کنند.
می توانید از عبارات کلی برای شروع و بعداً ایجاد یک نام تجاری استفاده کنید. عبارت هشتگ حاوی کلمات زیادی است.
مثال‌ها: #زندگی سالم، #آماده‌سازی تابستان
10. هر روز
هر روز از هفته با حال و هوای متفاوتی همراه است. این احساس را در پست های خود نشان دهید و از هشتگ های آن روز استفاده کنید.
هر پست برند مربوط به فروش نیست. گاهی اوقات بیشتر در مورد رسیدگی به چالش هایی است که به عنوان یک جامعه به صورت روزانه با آن روبرو هستیم. هشتگ های روزمره برای مشکلات و پیروزی های هر روز هفته عالی هستند.
برخلاف گذشته، بازاریابی هشتگ نیازی به حدس و گمان ندارد. چندین هشتگ وجود دارند که لیستی از بهترین هشتگ ها را بر اساس محتوای شما ایجاد می کنند. با این حال، تعیین هشتگ های مناسب برای کسب و کار شما ممکن است کمی طول بکشد.

بازاریابی موفق در اینستاگرام

بازاریابی موفق در اینستاگرام

بازاریابی موفق اینستاگرام

با 2 میلیارد کاربر فعال اینستاگرام در سراسر جهان، جای تعجب نیست که برندها تصمیم بگیرند استراتژی اینستاگرام خود را جدی تر بگیرند. به عبارت دیگر، هیچ برندی نمی تواند قدرت بازاریابی اینستاگرام را نادیده بگیرد. 

اگر برای رشد حساب اینستاگرام خود در سال جدید آماده هستید، به جای درستی آمده اید. در این مقاله نحوه ایجاد یک استراتژی بازاریابی موفق در اینستاگرام را در پنج مرحله ساده به شما نشان خواهیم داد.

مرحله 1: هر آنچه می توانید در مورد مشتری هدف خود بدانید.

اولین قدم برای توسعه یک استراتژی بازاریابی موفق اینستاگرام این است که هر آنچه می توانید در مورد مشتری ایده آل خود بدانید. مشتری ایده آل شما اساس هر کاری است که در اینستاگرام انجام می دهید.

همیشه قبل از اینکه استراتژیست محتوا برنامه ریزی محتوا را آغاز کند، مشتری ایده آل خود را در نظر بگیرید. قبل از ارسال هر نوع محتوایی در اینستاگرام، مشتری هدف شما باید در خط مقدم ذهن شما باشد.

وقتی مشتری ایده‌آل را نمی‌شناسید، در معرض خطر جذب مشتریان اشتباه قرار می‌گیرید و ناگزیر وقت خود و آنها را تلف می‌کنید.

بازاریابی موفق در اینستاگرام

برای ایجاد استراتژی اینستاگرام خود ، در مورد آن فکر کنید. مشتری رویایی شما کیست؟ آنها چه سرگرمی ها و علایقی دارند؟ نیازهای آنها چیست؟ برای کمک به شناسایی مشتری رویایی خود، سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • نام مشتری ایده آل من چیست؟
 • مشتری ایده آل من دوست دارد وقت خود را چگونه بگذراند؟
 • نیازها و علایق مشتری ایده آل من چیست؟
 • آیا مشتری من بچه دارد؟ چند تا؟ آن ها چند ساله هستند؟
 • آیا مشتری من متاهل است یا مجرد؟
 • مشتری من کجا زندگی می کند؟
 • به طور خاص، مشتری ایده آل من چند ساله است؟
 • پلتفرم رسانه اجتماعی مورد علاقه مشتری ایده آل من چیست و چرا؟ هر چند وقت یکبار از آن استفاده می کند؟ و چند وقته اونجا بوده؟

مرحله 2: متعهد شوید که محتوا را برای مشتری ایده آل خود تنظیم کنید.

ضروری است که کل تیم بازاریابی شما متعهد باشد که محتوای اینستاگرام شما را برای مشتری ایده آل شما تنظیم کند. بنابراین، با تیم خود بر اهمیت تولید محتوا فقط برای مشتری ایده آل خود تأکید کنید.

Instagram Analytics را بررسی کنید. عادات خرید، عادات تعاملی و عادات خاص اینستاگرام را تا حدودی بشناسید.

به عنوان مثال، آیا مشتری ایده آل شما به خواندن استوری های اینستاگرام وسواس دارد؟ آیا تمام داستان هایی که او دنبال می کند در مورد هدایا و مسابقات هستند؟ مشتری ایده آل شما جذب چه سبک نوشتاری می شود؟

با پیروی از این نکات، می توانید محتوا و زبان خود را برای خدمت به مشتری ایده آل خود بهبود بخشید.

آخرین نکته قبل از تکمیل این مرحله /

یک چک لیست تجزیه و تحلیل کیفیت ارائه شده در مثال زیر ایجاد کنید:

 • آیا محتوایی که می خواهم منتشر کنم با در نظر گرفتن مشتری ایده آل من ساخته شده است؟
 • آیا پست مرتبط، شخصی و جذاب است؟
 • آیا این پست برای مشتری ایده آل من ارزش، آموزش، توانمندسازی یا سرگرمی به ارمغان می آورد؟
 • آیا این پست می تواند کسب و کار من را به جلو برساند؟
 • آیا این پست می تواند فالوورهای اینستاگرام من را افزایش دهد؟

مرحله 3: روش های تعامل مشتری محور خود را انتخاب کنید.

اکنون که می دانید مشتری رویایی شما کیست، مهم است که انتخاب کنید از کدام روش های تعامل مشتری محور اصلی استفاده کنید. داشتن روش های تعامل مشتری محور تنها به معنای انتخاب چند راه برای تعامل با فالوورهای خود در اینستاگرام است.

بازاریابی موفق در اینستاگرام

مثل همیشه، هنگام انتخاب روش های تعامل، باید مشتری رویایی خود را در نظر بگیرید. مهمتر از همه، باید به آن شخصیت مشتری دلیلی بدهید تا شما را دنبال کند.

همچنین مهم است که درک کنید مشتری ایده آل شما چگونه با مارک های دیگری که دوست دارند ارتباط دارد. به عنوان مثال آیا برندهای خاصی وجود دارند که هر روز محتوای آنها را دنبال می کنید؟ به طور کلی چند بار با آنها درگیر می شوند؟ آنها بیشتر به چه سمت هایی جذب می شوند و چرا؟

آیا هنوز احساس می کنید که برند شما باید از روش های تعامل اینستاگرام استفاده کند؟

برای افزایش تعداد فالوورهای وفادار اینستاگرام، باید برای مدت طولانی به این بازی متعهد شوید.

پست های اینستاگرام شما نباید در مورد فروش، فروش، فروش باشد. در عوض، پست‌های شما باید بیشتر بر ارزش پیشنهادی تمرکز کنند و در صورت لزوم، بفروشند.

برای یافتن تعادل مناسب از قانون 80/20 پیروی کنید.

20/80 نشان می‌دهد که 80 درصد پست‌های شما باید حاوی محتوای ارزش محور باشد، آنها مشتریان ایده‌آل شما را آموزش، اطلاع رسانی یا توانمند می‌سازند.

کاربران را تشویق به پرسیدن و پاسخ دادن به سوالات کنید

با دعوت از پرسش و پاسخ، کاربران را تشویق کنید تا بیشتر با پست های شما درگیر شوند. می توانید پست خود را با یک سوال شروع کنید، آن را با یک سوال پایان دهید یا یک نظرسنجی ارسال کنید.

از داستان سرایی برای انسانی کردن برند خود استفاده کنید

با انسانی کردن زبان خود از طریق داستان سرایی، عمیقاً با فالوورهای خود ارتباط برقرار کنید. چه به اشتراک گذاشتن چگونگی پیدایش برند شما باشد و چه به اشتراک گذاری داستان های موفقیت آمیز و الهام بخش.

حتماً به هر نظر، سؤال یا بازخوردی که در مورد پست خود دریافت می کنید پاسخ دهید. همچنین می‌توانید از گوش دادن برای بررسی نظراتی که ممکن است از دست داده باشید استفاده کنید.

مرحله 4: راه هایی را برای اجرای محتوای تولید شده توسط کاربر انتخاب کنید.

محتوای تولید شده توسط کاربر، محتوای خاص برند است که توسط مصرف‌کنندگان ایجاد شده و سپس در کانال‌هایی مانند رسانه‌های اجتماعی و سایت‌ها منتشر می‌شود. این به ایجاد اعتماد با مشتریان بالقوه ای که ممکن است برند شما را آزمایش کنند کمک می کند.

مصرف کننده معمولی قبل از تصمیم به خرید ده نقد آنلاین را می خواند. به عبارت دیگر، مشتری ایده آل شما به آنچه مشتریان فعلی و گذشته شما در مورد شما می گویند اعتماد دارد. به عنوان مثال:

 

بازخورد مشتری را جمع آوری کنید و پست کنید.

از نظرات مثبت مشتریان عکس بگیرید و آنها را در استوری های اینستاگرام پست کنید.

مرحله 5: استراتژی خود را نهایی کنید.

از نکات مرحله اول تا چهارم برای نهایی کردن استراتژی اینستاگرام خود استفاده کنید. برای ساده کردن این موضوع، استراتژی خود را بر اساس قانون 80/20 بسازید.

بازاریابی موفق در اینستاگرام

ابتدا نگاهی دقیق تر به استراتژی فروش فعلی برند خود بیندازید. در مرحله بعد، 20 درصد از محتوای اینستاگرام خود را به اجرای استراتژی فروش اختصاص دهید، سپس 80 درصد از محتوای خود را به اجرای این روش ها اختصاص دهید.

هنگام مستندسازی استراتژی نهایی بازاریابی اینستاگرام خود، حتما موارد زیر را لحاظ کنید:

 • چه کسی مسئول محتوا و استراتژی ارسال است.
 • چه کسی مسئول تنظیم و ردیابی معیارهای بازاریابی اینستاگرام است.
 • مشتری ایده آل شما کیست؟
 • روش های تعاملی که می خواهید استفاده کنید.
 • استراتژی ارسال شما، نوع محتوا، زمان، نحوه و تعداد ارسال‌ها
 • گردش کار بازاریابی اینستاگرام روزانه، هفتگی، ماهانه و فصلی شما

همه چیز درباره تبلیغات اینستاگرام

همه چیز درباره تبلیغات اینستاگرام

همه چیز درباره تبلیغات اینستاگرام

آیا در رسانه های اجتماعی به جز اینستاگرام تبلیغ می کنید؟ آیا باید از تبلیغات اینستاگرام استفاده کرد و ارزش سرمایه گذاری را دارند؟

قطعا! استفاده از اینستاگرام به عنوان یک ابزار بازاریابی و افزودن آن به استراتژی کلی بازاریابی دیجیتال ارزش زیادی را به همراه خواهد داشت.

در این مقاله، مزایای کلی تبلیغات اینستاگرام را توضیح می دهیم و حتی نگاهی به برخی از معایب این پلتفرم خواهیم انداخت تا بتوانید استراتژی موفقی برای کسب و کار خود داشته باشید!

چرا اینستاگرام؟

اگر به تازگی شروع به ساخت تبلیغات اینستاگرام کرده اید، ممکن است تعجب کنید که چرا اینستاگرام به این اندازه بزرگ است. اینستاگرام به دلیل چند عامل کلیدی، یک تجربه تبلیغاتی منحصر به فرد را ارائه می دهد.

محبوبیت عامل اول است. اینستاگرام یک پلتفرم عظیم است که این موضوع دلیل بسیار خوبی برای حضور و داشتن تبلیغات در آن است.

محتوای بصری اینستاگرام مبتنی بر تصاویر است و همانطور که می دانیم اینترنت تصاویر بصری را زنده می کند.

هشتگ ها اکنون بخشی جدایی ناپذیر از اینستاگرام هستند.

استفاده از اینستاگرام آسان است. یک پروفایل تجاری در اینستاگرام ایجاد کنید، و شما آماده هستید!

همانطور که می بینید، برای یافتن مزایای تبلیغات اینستاگرام نیازی به جستجوی زیادی ندارید. راهی برای سرمایه گذاری و ایجاد تبلیغات اینستاگرام پیدا کنید و به نفع خود از اینستاگرام استفاده کنید.

همه چیز درباره تبلیغات اینستاگرام
همه چیز درباره تبلیغات اینستاگرام

در اینجا چند مزیت وجود دارد که کسب و کار شما می تواند با تبلیغات اینستاگرام به دست آورد:

1. افزایش آگاهی از برند

اگر در حال ایجاد یک کسب و کار جدید هستید، اینستاگرام راهی عالی برای دستیابی، جذب مخاطبان گسترده و افزایش شناخت برند شما است.

ایجاد شناخت برند هرگز ایده بدی نیست. بازاریابی محتوا می تواند شما را به مسیر طولانی برساند. محتوای باکیفیت می‌تواند نرخ‌های تعامل مؤثرتری داشته باشد و به مخاطبان شما اجازه دهد تا خود را با برند شما مرتبط کنند.

سعی کنید در ابتدا روی تعداد فروش هایی که به دست می آورید تمرکز نکنید. روی اطمینان از اینکه مردم می دانند شما چه کسی هستید تمرکز کنید و سپس فروش ادامه پیدا خواهد کرد.

نکته حرفه ای: اگر در اینستاگرام تازه کار هستید، ابتدا با افزایش تعداد فالوورها، روی افزایش مخاطبان خود تمرکز کنید. هرچه کاربران اینستاگرام بیشتر با محتوای شما درگیر شوند؛ احتمال تبدیل کاربران به مشتریان بالقوه بیشتر است! برای داشتن فالوورهای واقعی بیشتر از پکیج های مدیریت پیج وب پرشین استفاده کنید.

2. هدف گذاری فرصت ها

اینستاگرام یکی از بهترین پلتفرم های رسانه اجتماعی برای دستیابی به مخاطبان هدف شماست. تبلیغات اینستاگرام از همان الگوریتم‌های هدف‌گیری فیسبوک استفاده می‌کنند، که احتمالاً پیچیده‌ترین ابزارهای هدف‌یابی هستند که امروزه می‌توانید در بازاریابی پیدا کنید.

3. اجازه دهید مشتریان شما را بشناسند.

مانند هر پلتفرم رسانه های اجتماعی، اینستاگرام نیز مکانی عالی برای به اشتراک گذاشتن افکار و ایده های خود با مخاطبان یا حتی شروع گفتگو است. شما می توانید هر چیزی را تا زمانی که از نظر بصری جذاب باشد به اشتراک بگذارید. به راحتی نظرات و تجربیات خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید و به مخاطبان خود اجازه دهید شما را بشناسند.

معایب تبلیغات اینستاگرام:

اینستاگرام هر دو جوانب مثبت و منفی دارد. اگرچه استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار مزایای زیادی دارد، اما قبل از اینکه وارد یک سرمایه گذاری جدید شوید، باید همه حقایق را بدانید. اینستاگرام راهی یک طرفه برای موفقیت نیست. اگرچه اینستاگرام می تواند راهی عالی برای تبلیغ کسب و کار شما باشد، اما چند ضربه کوچک وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

 • تعامل بالا، تبدیل کم

صاحبان مشاغل تمایل دارند خیلی سریع به عنوان یک کانال تبلیغاتی نسبت به اینستاگرام موضع بگیردند و اعتماد خود را از دست بدهند زیرا آنقدر سریع که می‌خواهند سود کسب و کار به ارمغان نمی‌آورد. درست است که کاربران اینستاگرام تمایلی به خرید از طریق این پلتفرم رسانه اجتماعی ندارند، اما باید به خاطر داشته باشید که این یک سرمایه گذاری در شهرت محصول و خدمات شما است. تبلیغات اینستاگرام به شما کمک می کند تا نام خود را بسازید، و این کمتر از فروش کالا مهم نیست.

 • رقابت

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، اینستاگرام بسیار محبوب است و این هم به عنوان یک مزیت و هم به عنوان یک عیب می باشد. با تعداد زیادی کاربر و محتوای بسیار زیاد که روزانه اجرا می شود، باید راهی برای متمایز شدن از جمعیت پیدا کنید.

همه چیز درباره تبلیغات اینستاگرام
همه چیز درباره تبلیغات اینستاگرام

سخن پایانی در مورد تبلیغات اینستاگرام:

همانطور که می بینید، مزایا و معایب اینستاگرام چیزی است که هنگام ایجاد کمپین های تبلیغاتی باید آگاهانه درباره آن برنامه ریزی کنید.

به خاطر داشته باشید که رسانه های اجتماعی نقش مهمی در هر استراتژی بازاریابی دیجیتال خوب ایفا خواهند کرد. اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید، نادیده گرفتن مزایای اینستاگرام اشتباه است. لازم نیست با هزینه زیاد شروع کنید. آهسته شروع کنید و از داده هایی که از تبلیغات دریافت می کنید استفاده کنید تا تبلیغات بزرگتر و بهتری بسازید که افرادی را که به احتمال زیاد از شما خرید می کنند هدف قرار دهید.

اگرچه استفاده از اینستاگرام برای بازاریابی مزایای زیادی دارد، اما به یاد داشته باشید که تبلیغات نیاز به خلاقیت و کیفیت بالایی برای تاثیرگذاری دارند و نوآوری همیشه کلید موفقیت خواهد بود.

افزایش تعامل در اینستاگرام

افزایش تعامل در اینستاگرام

افزایش تعامل در اینستاگرام

مطمئناً، شما دائماً در اینستاگرام نیز پست می‌گذارید، با این حال تعامل صفحه شما هنوز کم است و به نظر می‌رسد پست‌های شما به اندازه کافی خوب به نظر نمی‌رسند. در اینجا تمام کارهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای افزایش تعامل در پست های اینستاگرام خود انجام دهید.

اگر تا بحال تعامل شما در اینستاگرام کم بوده است، یک استراتژی جدید شروع کنید. ادمین اینستاگرام استراتژی جدید اینستاگرام شما را برنامه ریزی و اجرا خواهد کرد.

 • یکی تا دو هفته صبر کنید.

اولین کاری که بهتر است انجام دهید این است که چند هفته صبر کنید تا کل استراتژی محتوای خود را به طور کامل حذف کنید. دلیل این امر به این دلیل است که مدتی طول می کشد تا محتوا باعث افزایش مخاطب شود تا اینستاگرام بفهمد محتوای شما در مورد چیست و بهترین مخاطب برای نمایش آن را پیدا کند. همچنین ممکن است مدتی طول بکشد تا این فالو کردن و افزایش تعامل طول بکشد.

 • سازگاری را حفظ کنید.

با این حال، شما می‌خواهید مطمئن شوید که به طور مداوم پست می‌کنید و الگوریتم اینستاگرام این فرصت را دارد که محتوای شما را به طور مداوم به فالوورهای شما نشان دهد.

اگر به طور مداوم برای مخاطبان خود در مورد موضوعات مشابه محتوا ایجاد کرده اید و تمام تلاش خود را کرده اید، احتمالاً کاری که باید انجام دهید این است که چند محتوا را برای یک هفته یا چند روز برنامه ریزی کنید. زمانی را صرف کنید تا بتوانید افکار خود را در مورد نوع محتوایی که ایجاد می کنید و اینکه آیا برای مخاطبان شما مناسب است یا خیر جمع آوری کنید و این موضوع ممکن است نیاز به تحقیقات بیشتری از جانب شما داشته باشد.

 • استراحت های برنامه ریزی شده داشته باشید.

چیزی که واقعاً برای اینستاگرام خوب است این است که گاهی اوقات استراحت کنید، به خصوص اگر احساس می کنید که پست های زیادی گذاشته اید و در ازای آن چیز زیادی دریافت نکرده اید.

افزایش تعامل در اینستاگرام
افزایش تعامل در اینستاگرام

استراحت های کوتاه در واقع می تواند خلاقیت شما را تقویت کند، همچنین می تواند الگوریتم اینستاگرام را مجددا راه اندازی کند. گاهی اوقات مخاطبان شما نیز نیاز به استراحت محتوا دارند.

اگر در طول تعطیلات نوروز یا در طول تعطیلات آخر هفته شاهد کاهش تعامل هستید، شاید این زمان‌ها بهترین زمان‌های سال یا هفته برای کسب و کار شما برای ارسال محتوا نباشد.

اگر در روزهای خاصی از هفته یا ماه‌های خاصی از سال، گهگاه کاهشی در تعامل خود مشاهده می‌کنید، در آن زمان مطالب زیادی پست نکنید و استراحت‌های برنامه‌ریزی شده را انجام دهید.

مهم است که استراحت های برنامه ریزی شده را انجام دهید تا خسته نشوید و همچنین از زمان خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

 • محتوای ویدئویی کوتاه

چیزی که باید در مورد آن فکر کنیم و در نظر بگیریم این است که الگوریتم اینستاگرام چه چیزی را ترجیح می دهد، در حال حاضر اینستاگرام گفته است که روی محتوای ویدیویی کوتاه تمرکز دارد.

این بدان معناست که ایده خوبی برای شما خواهد بود که از الگوریتم استفاده کنید و شروع به ایجاد محتوای ویدیویی کوتاه‌تر کنید. این به معنای پست کردن ریلز نیست، بلکه فقط ویدیوهای کوتاه توصیه می شود. به این معنی است که روی استوری های خود بیشتر زمان بگذارید.

اگر شاهد کاهش در تعامل هستید، زمان آن فرا رسیده است که فرم های جدید محتوا را امتحان کنید. یکی از بهترین کارهایی که در حال حاضر می توانید انجام دهید این است که ریلزهای اینستاگرام را امتحان کنید.

بهترین راه برای انجام این کار این است که به پیج های مشابه که مخاطبان مشابه شما دارند بروید و ببینید از چه موسیقی بیشتر استفاده می‌شود.

اگر به دنبال افزایش تعامل هستید، شروع به تولید محتوا با استفاده از صداها و ریلزهای پرطرفدار کنید.

 • 20 تا 30 دقیقه قبل از ارسال پست تعامل ایجاد کنید.

یکی دیگر از راه‌های افزایش تعامل در پست‌هایتان این است که حدود 20 دقیقه قبل از ارسال پست برنامه‌ریزی کنید و با هرکسی که قبلاً روی پست‌های شما کامنت گذاشته یا لایک کرده، ارتباط برقرار کنید.

این به این معنی است که به صفحه آنها بروید و روی یکی از پست های آنها کامنت بگذارید یا کامنت آنها زیر پست خود را پاسخ دهید.

این تعامل الگوریتمی را فعال می کند تا محتوای شما را به آن افراد نشان دهد. قرار نیست هر بار کار کند، اما به این کمک می‌کند که محتوای شما را بیشتر به این افراد نشان دهید، اگر بیشتر با آنها درگیر هستید. چند پست گذشته خود را مرور کنید، با افرادی که در آن پست ها کامنت گذاشته یا لایک کرده اند تعامل داشته باشید و سپس ادامه دهید و محتوای جدید خود را پست کنید.

 • در جایگاه خود با دیگران درگیر شوید.

یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که به حسابی بروید که فالوورها یا فالوورهای ایده آل شما نیز ممکن است آن را دنبال کنند و در مورد پست ها نظر دهند.

توصیه می کنیم این کار را بین 20 تا 30 دقیقه قبل از ارسال محتوای بعدی خود انجام دهید.

 • با پیج های دیگر همکاری کنید.

راه دیگری که می توانید تعامل در حساب خود را افزایش دهید و بازدید و دسترسی بیشتری داشته باشید، همکاری با دیگران است. شما می‌توانید با تولیدکنندگان محتوای دیگر در حوزه کاری خود، یا شاید حتی خارج از حوزه کاری خود، با تولیدکنندگان محتوا که ممکن است مخاطبان مشابهی با شما داشته باشند همکاری کنید.

با مبادله آن محتوا، نه تنها به مخاطبان خود، بلکه به مخاطبان پیج دیگری نیز دسترسی پیدا می کنیم. این راهی برای تقویت تعامل، افزایش آگاهی و افزایش دسترسی شما است.

 • بازنشر محتوای موفق قبلی

راه دیگری که می‌توانید تعامل و دسترسی خود را افزایش دهید این است که محتوایی را که می‌دانید واقعاً خوب عمل می‌کند، دوباره پست کنید.

افزایش تعامل در اینستاگرام
افزایش تعامل در اینستاگرام

می توانید اینستاگرام خود را مرور کنید و به محتوای گذشته خود نگاه کنید و ببینید چه محتوایی واقعاً برای شما خوب عمل کرده است. چه محتوایی بیشترین دسترسی را داشت؟ چه محتوایی بیشترین اشتراک گذاری را داشت؟ بیشترین لایک؟ بیشترین کامنت؟

9 پست برتر خود را مرور کنید و ببینید که آیا می توانید آن محتوا را مجدداً ارسال کنید یا آن محتوا را تغییر دهید. احتمال اینکه فالوورهای شما قبلاً آن محتوا را ندیده باشند بسیار زیاد است. به خصوص اگر آن محتوا را یکی دو ماه پیش ارسال کرده باشید. فالوورهای جدید احتمالا هرگز آن محتوا را ندیده اند. بیایید سعی نکنیم چیزهایی که خراب نیست را اصلاح کنیم و بیایید چیزهایی را که قبلاً برای شما کار می کردند یا در گذشته برای شما مفید بوده اند، دوباره پست کنیم.